Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2020, 18:27 Aktualizované dňa 21.01.2020 o 19:23

Putin vymenoval členov novej ruskej vlády. Je v nej aj Lavrov či Šojgu

Prvým podpredsedom kabinetu nového premiéra Michaila Mišustina sa stal doterajší Putinov poradca pre ekonomiku Andrej Belousov.

V novej ruskej vláde zostáva ministrom zahraničia Sergej Lavrov, ministrom obrany Sergej Šojgu, energetiky Alexander Novak a financií Anton Siluanov.

Vyplýva to z výnosu prezidenta Vladimíra Putina o vymenovaní novej vlády, o ktorom informoval Kremeľ a následne tlačové agentúry.

​Prvým podpredsedom kabinetu nového premiéra Michaila Mišustina sa stal doterajší Putinov poradca pre ekonomiku Andrej Belousov.

Novým šéfom rezortu rozvoja digitálnych technológií, komunikácií a masovej komunikácie sa stal šéf štátnej telekomunikačnej spoločnosti Rostelekom Maxim Rešetnikov a na post ministra spravodlivosti nastúpi Konstantin Čujčenko.

Novým členom vlády bude aj Sergej Kravcov, doterajší šéf úradu pre dohľad nad kvalitou potravín (Rospotrebnadzor), ktorý nastúpi na post ministra osvety. Novou hlavou rezortu výskumu a vyššieho vzdelávania sa stane Valerij Faľkov.

Za nového prvého podpredsedu vlády Putin vymenoval Andreja Belousova - doterajšieho poradcu hlavy štátu pre ekonomické otázky. V novej vláde by podľa agentúry TASS malo celkovo zasadnúť deväť podpredsedov vlády.

Ruský prezident podpísal 16. januára výnos, ktorým za predsedu ruskej vlády vymenoval Michaila Mišustina.
Mišustin sa stal premiérom deň po tom, ako Putin predniesol svoj výročný prejav, v ktorom navrhol rad zmien a dodatkov do ústavy Ruskej federácie.

Podľa Putinovej predstavy by tieto zmeny mali viesť k posilneniu právomocí premiéra a členov vlády pri súčasnom zachovaní Ruska ako silnej prezidentskej republiky. Nové právomoci by mal získať aj parlament.

Krátko po oznámení týchto Putinových zámerov podal premiér Dmitrij Medvedev demisiu. Odstúpila aj jeho vláda.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.